Інформація Лозівської ОДПІ ДФС у Харківській області від 12.01.2016

Перевізники грошей продовжують проявляти активність на лінії розмежування.

На пункті пропуску «Зайцеве» співробітники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» припинили чергову спробу доставити на окуповані території велику партію готівки. На цей раз житель Донецької області намагався вивезти на непідконтрольні на даний момент Україна території понад 350 тисяч доларів і майже п'ять з половиною мільйони рублів. Готівкові кошти були виявлені в тайнику, обладнаному в передньому сидінні автомобіля. Як розповів водій, він не довіряє банкам, тому возить особисті кошти з собою. При цьому він заявив, що приїхав з Маріуполя через Артемівськ на контрольний пункт «Зайцеве», щоб зустрітися з приятелем. За його словами, він абсолютно «випадково» отримав талон на перетин лінії розмежування і також «випадково» його заповнив.

В даний час відносно водія проводиться перевірка щодо його можливої причетності до незаконної схеми переведення в готівку коштів, що надходять з окупованих територій.

 

Довідкова інформація щодо річного декларування з податку на прибуток

 З 1 січня 2015 року кардинально змінено підходи щодо визначення об’єкта  оподаткування податком на прибуток. За результатами діяльності за 2015 рік суб'єкти господарювання визначають показники у декларації за формою,затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 і зареєстрованої в Мінюсті  11.11.2015 за N 1415/27860.

Для платників, які протягом 2015 року звітували поквартально (перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року), податкова декларація за звітний (податковий) рік 2015 подається до 9 лютого 2016 року (гарничний строк сплати 19 лютого 2016).

Для платників податків, у яких податковим (звітним) періодом є календарний рік (в т.ч. платників авансових внесків з податку на прибуток) податкова декларація за звітний (податковий) рік 2015 подається до 29 лютого 2016 року (граничний строк сплати 10 березня 2016).

 

 

Громадянам та представникам бізнесу фахівці Лозівської ОДПІ торік

надали понад 135 тисяч послуг

Фахівці Центру обслуговування платників Лозівської ОДПІ у 2015 році надали більше 135274 послуги платникам податків.   Окрім консультацій та допомоги в заповненні і поданні звітності (124070), платникам податків торік надано 11204 адміністративні послуги.

 Адмінпослуга з видачі картки платника податків (6017) за підсумками року займає першу позицію у рейтингу найбільш популярних серед платників податків. Серед інших - видача виписок з реєстрів єдиного податку та ПДВ, реєстрація РРО та книги обліку розрахункових операцій, довідки про відсутність заборгованості, тощо.   

 Враховуючи активне впровадження  в діяльність органів ДФС сучасних інформаційних технологій, радимо платникам податків користуватися електронним форматом спілкування з фахівцями ДФС. Нині у Центрах обслуговування платників представники бізнесу та громадяни можуть отримати 17 безкоштовних адмінпослуг. Щоб скористатися своїм правом на отримання адмінпослуг кожен платник податків може ознайомитися зі стандартами надання обраної ним послуги в інформаційній картці, що розміщена на субсайті ДФС у Харківській області у спеціальному розділі  «Адміністративні послуги», та у цьому ж розділі завантажити зразок заяви.

 Заяву до органів ДФС для отримання адмінпослуги можна надіслати поштою, або ж подати особисто за місцем своєї податкової адреси.

 

Запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням – не підстава для анулювання реєстрації платником ПДВ

Умови анулювання реєстрації платників податку на додану вартість змінено, Законом України від 24.12.15 р.  № 909-VIII «Про внесення змін до ПКУ та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 01.01.2016. 

До 31.12.2015р.  для анулювання платників ПДВ був необхідний наявний в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

З 01.01.2016 такі причини анулювання реєстрації платника ПДВ не застосовуються. Із Податкового кодексу виключено положення відповідно до якого реєстрація платника ПДВ може бути анульована у разі якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

 

  ДФС контролює недопущення ввезення на митну територію України заборонених товарів з Російської Федерації

Відповідно до постанови КМУ від 30.12.2015 №1147 до 05.08.16р. заборонено ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації (за переліком згідно з додатком до постанови).

Товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законодавством, з 10 січня не пропускаються на митну територію України, у т. ч. у митному режимі транзиту. Також  заборонено ввезення таких товарів громадянами  у період з 10.01.16 по 05.08.16р.

У разі переміщення товарів з порушеннями митних правил вживатимуться заходи щодо фіксації правопорушень та притягнення осіб до відповідальності.

Так, за провезення через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму, накладається  штраф у сумі 170 грн. А у разі, якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством,  – ці товари також конфіскуються.

Якщо переміщення відбувалось поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, то до порушників застосовується штраф у розмірі 100% вартості товарів та ці товари конфіскуються. Також конфіскуються й транспортні засоби, що переміщували товари поза митним контролем, або у яких були спеціально виготовлені сховища, тайники.

У разі виявлення факту зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, до правопорушників застосовується стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100% вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскації.

 

Про методику нарахування акцизного податку з роздрібних продажів

Акцизний податок з роздрібних продажів нараховується на вартість (роздрібну ціну продажу) з ПДВ підакцизних товарів та не включається до бази оподаткування ПДВ таких операцій.

Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів (Пза) обчислюється за формулою:

 ПЗа = ФРЦ: 105x5, де

 ФРЦ - фактична роздрібна ціна (ціна у фіскальному чеку) з урахуванням ПДВ та нарахованого на цю ціну акцизного податку.

 Сума податкового зобов’язання з ПДВ (ПЗпдв) буде складати:

 ПЗпдв = (ФРЦ-Пза): 120x20.

 Наприклад, за умови, що фактична роздрібна ціна підакцизних товарів (ціна у фіскальному чеку) дорівнюватиме 126 грн, включаючи ПДВ та акцизний податок з роздрібних продажів, то сума податкового зобов'язання з ПДВ - 20 грн, а сума податкового зобов'язання з акцизного податку - 6 гривень. Зазначений приклад підтверджується таким розрахунком:

 П3а= 126:105x5=6 грн.,

 ПЗпдв = (126 - 6): 120x20=20 гривень.

У листі ДФСУ від 31.12.2015 р. № 48131/7/99-99-19-03-03-17 розглянуто приклад складання декларації та нарахування акцизного податку.

 

Cтавки податку на доходи фізичних осіб

Слід враховувати, що до доходів, отриманих у 2015 році, застосовується наступні ставки податку на доходи фізичних осіб:

- 15% –  щодо доходів які не перевищують 10-кратний розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;

- 20%, – якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує 10-кратний розмір мінімальної зарплати, – до суми такого перевищення;

- 30% – до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею, грошові виграші у спортивних змаганнях) на користь резидентів або нерезидентів;

- 20% – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування. Перелік пасивних доходів визначено п.п. 167.5.3 ст. 167 ПКУ, до яких, зокрема, відноситься інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;

- 5% та 0% у  випадках,  визначених   розділом IV ПКУ, зокрема, при операціях з успадкування (дарування) та операціях з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна. 

 При декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, становить 1218 гривень.

 

Алгоритм нарахування ПДФО на заробітну плату найманого працівника у 2016році

Алгоритм нарахування ПДФО на заробітну плату найманого працівника має такий вигляд:

(ЗП - ПСП) х 18 %,

де ЗП – нарахована заробітна плата;

ПСП – розмір соціальної податкової пільги.

 

Впровадження системи електронного адміністрування для платників акцизного податку

З 01.03.2016 року відповідно до ст. 232 ПКУ впроваджується система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП). В межах СЕАРП вводяться акцизні накладні, які діятимуть аналогічно за податковими накладними з ПДВ, складатимуться в електронному вигляді продавцями і надаватимуться покупцям. До акцизних накладних за необхідності складатимуться розрахунки коригування. Акцизні накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

У разі здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку тягнуть за собою накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

Передбачено штрафні санкції за порушення строків реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до них (ст. 1202 ПКУ).

Так, порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі:

- 2% від суми акцизного податку, зазначених  акцизних накладних/розрахунках коригування, - при порушенні терміну реєстрації до 15 календарних днів;

- 10% від суми акцизного податку - при порушенні терміну від 16 до 30 календарних днів;

- 20% від суми акцизного податку - при порушенні терміну від 31 до 60 календарних днів;

- 30% від суми акцизного податку - при порушенні терміну від 61 до 90 календарних днів;

- 40% від суми акцизного податку - при порушенні терміну на 91 і більше календарних днів.

Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, передбачає штраф в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов'язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування (п. 1202.2 ПКУ).

 При цьому сума акцизного податку для застосування цих штрафів визначатиметься за ставкою, що встановлена на дату реалізації пального, та курсом НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація пального (п. 1202.3 ПКУ).

Зміни передбачені Законом  від 24.12.2015 р. №909-VIII.

 

Ставки оподаткування підприємців-платників єдиного податку у 2016році

Ставки єдиного податку c 1 січня 2016 року складають:

1) перша група - до 10 % минзарплаты,  - 137,80 грн;

2) друга група - до 20 % минзарплаты,  -  275,60 грн;

3) третя група - 3 % доходи для платників ПДВ, 5 % для неплатників ПДВ;

 

Про звітність неприбуткових організацій за 2015 рік

Форма Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій затверджена наказом Міндоходів від 27.01.2014 № 85.

До затвердження визначеного п.п. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 ПКУ Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації здійснюється подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затвердженого Наказом № 85.    

При поданні звіту неприбуткових установ та організацій у частині застосування ознаки неприбутковості слід керуватися наказом Мінфіну від 24.01.2013 № 37 «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій».

Платник податків у разі необхідності може подати разом з податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.       

Докладніше у листім ДФС від 04.01.2016 № 102/7/99-99-19-02-01-17.

 

Про розмір податкової соціальної пільги у 2016 році

Законом України  «Про Державний бюджет на 2016 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальну заробітну плату з 1 січня 2016 року встановлено в розмірі 1378 грн, сума заробітної плати, нарахованої платнику податків протягом звітного податкового місяця, що дає право на податкову соціальну пільгу в 2016 році  становить 1930 грн (1378 грн х 1,4).

Сума податкової соціальної дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунок на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року 689 грн (1378 грн х 50%).

Впродовж 2016 року сума заробітної плати, яка дає право на податкову соціальну пільгу та розміри податкових соціальних пільг є незмінними.

 

Особливості застосування спецрежиму по ПДВ

У 2016 році позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту звітного періоду, визначена за окремими видами сільськогосподарських операцій, перераховується до держбюджету та на спецрахунки сільгосппідприємств у різних частках, залежно від виду продукції:  

  Вид продукції

Напрям використання сум ПДВ

Держбюджет, %

Спецрахунок, %

Зернові та технічні культури

85

15

Тваринництво

20

80

Інша сільгосппродукція

50

50

Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спецрахунки сільгосппідприємствам відкриваються три додаткових електронних рахунки для кожного з видів операцій.

Такі рахунки відкриваються на доповнення до вже відкритих суб’єктами спецрежиму оподаткування рахунків, на які перераховуються кошти для розрахунків з бюджетом (3751) та для перерахування коштів на спецрахунки (3752).      

Оскільки новий порядок перерахування коштів застосовується до операцій з постачання сільгосппродукції, що здійснюються з 01.01.2016, кошти, необхідні для забезпечення реєстрації складених у 2015 році податкових накладних, які реєструються в ЄРПН після 01.01.2016, перераховуються на додаткові електронні рахунки (3752), які були відкриті сільгосптоваровиробникам у 2015 році.

Якщо за результатами грудня 2015 року в звітності з ПДВ (0121 - 0123) визначено суми для перерахування на спецрахунок, і такі суми не було перераховано на додатковий електронний рахунок або було перераховано не в достатньому розмірі, суми ПДВ, необхідні для перерахування на спецрахунок, також перераховуються на додаткові електронні рахунки (3752), відкриті сільгосптоваровиробникам у 2015 році.

Лист ДФС від 05.01.2016р. № 203/7/99-99-19-03-02-17

 

Про складання декларації про доходи за 2015 рік підприємцями загальної системи оподаткування

Законом № 909 для підприємців загальної системи оподаткування змінено порядок нарахування  авансових внесків, а саме, скасовано обов’язок сплати авансового внеску з ПДФО у відсотках до доходу  минулого року. 

При складанні декларації за 2015 рік у рядку 6 додатка Ф4 (розмір квартальних авансових платежів) декларації про майновий стан і доходи ставиться прочерк.

Авансові внески розраховуються самостійно з фактичного доходу, отриманого протягом кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується

 

Як відображати у формі № 1ДФ перерахунок ПДФО мобілізованому працівнику

У разі повернення коштів з держбюджету в межах компенсації середнього заробітку мобілізованого працівника підприємство проводить перерахунок на повернення утриманого податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Результати такого перерахунку зазначають у податковому розрахунку форми № 1ДФ у періоді, коли було проведено таке повернення.

При цьому потрібно заповнити звітний новий або уточнюючий податковий розрахунок. Для проведення коригування у розділі І:

для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати «1» — на виключення рядка;

для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і в графі 9 указати «0» — на введення рядка.

У розділі ІІ для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір — виключення****» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.

При цьому штрафні санкції за подання уточнюючого податкового розрахунку не застосовуються, якщо недостовірні відомості або помилки у формі № 1ДФ виникли у зв’язку з проведенням перерахунку ПДФО та були виправлені відповідно до вимог статті 50 Податкового кодексу України.

 

Про особливості справляння податку на нерухомість у 2016 році

Податок на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Не оподатковуються:

- об'єкти нежитлової нерухомості, що використовуються суб'єктами малого та середнього бізнесу для діяльності в малих архітектурних формах та на ринках;

- будівлі промисловості (виробничі корпуси, цехи, складські приміщення);

- споруди сільсьгосвиробників, призначені для використання господарській діяльності;

- об'єкти нерухомості, релігійних організацій для забезпечення їх статутної діяльності та добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об'єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

- будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.

Оподатковується загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Ставки встановлюються рішеннями органів влади.

У 2016 році ставка встановлюється у розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня (41,34 грн.) за 1 кв. метр бази оподаткування (у 2015 році – не більше 2%)

Відтепер юридичні та фізичні особи-власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сплачуватимуть додатково 25000 грн на рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).

Пільги зі сплати податку на нерухомість: база оподаткування зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний податковий (звітний) рік.

Пільги з податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості встановлюють органи влади на місцях, при цьому пільги для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів громадян.

Пільги громадянам не надаються на:

- житловий об’єкт, якщо площа його перевищує 5-кратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;

- житлові об’єкти здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

Юридичні особи обчислюють суму податку станом на 1 січня та до 20 лютого 2016 року подають декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Податок сплачується до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Громадяни у 2016 році сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2015 рік, за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року.

До 1 липня 2016 року за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) буде направлено (вручено) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку з зазначенням відповідних платіжних реквізитів. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

Нарахування ЄСВ на лікарняні або відпускні за грудень-січень (перехідні)?

При нарахуванні ЄСВ застосовується ставка, що діє на момент нарахування виплат, якщо лікарняні будуть нараховуватись в січні за грудень, то 22%.

 

Порядок справляння транспортного податку.

У 2016році об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня (1,03 млн.грн.).

У 2015 році транспортний податок сплачували власники з автомобілів, які використовувалися до 5 років та мали об’єм циліндрів двигуна понад 3 тис. куб. см.

Середньоринкова вартість визначається Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на офіційному веб-сайті Міністерства.

Ставка не змінилась – 25000 гривень на рік за кожен автомобіль.

З 01.01.2016 року змінено порядок сплати податку у зв’язку із закінченням 5-річного віку та викраденням автомобіля.

Податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п'яти років.

У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об'єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом. При поверненні автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду.

Власники – юридичні особи у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, подають уточнюючу декларацію протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань; а у разі повернення – протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

Юридичні особи обчислюють суму податку станом на 1 січня і до 20 лютого 2016 року подають  декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. У разі придбання автомобіля протягом року декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Громадянам, до 1 липня податковою інспекцією надсилається податкове повідомлення-рішення про сплату податку. Вони мають право звернутися з письмовою заявою до державної податкової інспекції за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;б) розміру ставки податку;в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними державної податкової інспекції та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) платнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє вважається скасованим (відкликаним).

 

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2016

З початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2015 року.

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2016 року центри обслуговування платників податків працюватимуть за подовженим режимом роботи, при цьому подати декларацію можна буде також й у вихідні дні. У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

Також нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.

Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/.

 

Якщо платник податків має два електронних ключа для відправки податкової звітності

Платник має право мати два ключа та більше, але користуватися для складання договору зможе лише одним. Так як договір складається тільки з одним комплектом ключів.

 

Використання  РРО фізособою-підприємцем на спрощеній системі оподаткування

   Відповідно до п. 296.10 ПКУ, касові апарати (РРО) не застосовуються підприємцями-платниками єдиного податку 2 та 3 груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим і розпочинається із першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Такі вимоги застосовуються до платників єдиного податку групи 3 із 01.07.15р., а для платників єдиного податку групи 2  із 1 січня 2016 року. 

Підприємці- платники єдиного податку груп ведуть книгу обліку доходів, у якій щоденно за підсумками робочого дня відображають отримані доходи. У графах 2–6 щоденно відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, установленими відповідно до п. 293.2 та пп. 2 п. 293.3 ПКУ, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій і безготівковій), матеріальній або нематеріальній формах.        Зазначена сума також відображається в податковій декларації платника єдиного податку, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. № 578.

Отже, застосування РРО фізособами-підприємцями на спрощеній системі оподаткування залежить від обсяг доходу, відображеного в книзі обліку доходів і податковій декларації такого платника.  

 

Як надають звіт по ЄСВ підприємці-спрощенці, що не використовують працю найманих осіб

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Звітним періодом є календарний рік.

Звіт подається за формою згідно таблиць 2, 4 додатка 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 435 із зазначенням типу форми «початкова».

При цьому, звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Зверніть увагу,  у 2016 році у зв’язку зі змінами, внесеними законом № 909, змінився розмір місячного платежу по ЄСВ.

В січні, за грудень  2015 року, розмір платежу не менше ніж 478,16 грн (1378х 34,7% ), у лютому,  за січень 2016 року розмір платежу не менше ніж 303,16 грн. (1378х 22%).