Інформація Лозівської ОДПІ ДФС у Харківській області від 29.12.2015

До уваги платників податків

Лозівська ОДПІ повідомляє про режим роботи у святкові дні:

31 грудня 2015 року – робочий день до 17 години;

2,8, 9 січня 2016 року – у режимі чергування до 16 години;

4,5 січня 2016 року – робочі дні;

6 січня 2016 року - робочий день до 17 години;

1,7, 10 січня 2016 року – вихідні дні.

 

Які розміри мінімальної зарплати в ухваленому Держбюджеті-2016

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Державний бюджет України на 2016 рік".

Передбачається у 2016 році:

  1. Прожитковий мінімум для працездатних осіб:
  •   з 01.01.16 р.- 1378 грн, з 01.05.16р.- 1450 грн, з 01.12.16р.- 1550 грн.

2. Мінімальна зарплата:

  • у місячному розмірі: з 01.01.16 р.- 1378 грн, з 01.05.16р.- 1450 грн, з 01.12.16р.- 1550 грн.;
  • у погодинному розмірі: з 01.01.16 р - 8,29 грн, з 01.05.16р.- 8,69 грн, з 01.12.16р.- 9,29 грн.

 

Роман Насіров підсумував роботу фіскальної служби у 2015 році

Про попередні підсумки роботи у 2015 році, процеси і зміни, які відбуваються у Державній фіскальній службі України, зокрема, щодо  реформування служби, стану забезпечення бюджетних надходжень та боротьби з тіньовою економікою розповів Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 25 грудня в Кабінеті Міністрів України.

Основним завданням, виконання якого чекало і суспільство, і Уряд, і Парламент, стало реформування  служби. «Ми почали зміни з себе. Затверджено нову структуру ДФС – в ній підрозділи сформовані за функціональним напрямом. Це дозволило усунути дублювання функцій та виконати доручення Кабінету Міністрів України щодо скорочення служби на 30 відсотків. Вже звільнено 1862 працівники. А перше незалежне тестування, до якого залучено консорціум незалежних HR-фахівців, пройшли 877 керівників та ключових фахівців центрального апарату та територіальних органів ДФС», - наголосив Роман Насіров.

Детально з Річним звітом Державної фіскальної служби України можна ознайомитись за посиланням http://sfs.gov.ua/data/material/000/166/229980/Presentation1.pdf.

 

Щодо інформаційних повідомлень у ЗМІ

Останнім часом представниками певних політичних кіл в соціальних мережах та деяких ЗМІ була поширена інформація щодо можливих неправомірних дій державної фіскальної служби, зокрема, незаконних  перевірок підприємств.

Зі свого боку, ГУ ДФС у Харківській області запевняє, що фахівці служби діють виключно в межах законодавства України. Проведення перевірок базується суто на ризикоорієнтовній системі, унеможливлюючи включення до неї сумлінних платників податків. Так, діюча система дозволила скоротити кількість проведених перевірок в цьому році на 33%.

ДФС у Харківській області стоїть на засадах законності та права, підтримуючи чесний бізнес та його ініціативи в розбудові країни. У разі виявлення фактів  перевищення владних повноважень, корупційних діянь тощо, просимо негайно звертатися на телефон антикорупційної гарячої лінії «Пульс» -044-284-00-07.

 

Зміни до ПКУ ухвалено Верховною Радою

Щодо податку на доходи фізичних осіб та єдиному соціальному внеску

1) ставка ПДФО буде єдиною — 18%;

2) від обкладення ПДФО та військовим збором звільнятимуться доходи фізосіб у вигляді:

  • суми коштів, наданих за певних умов по заходам щодо енергоефективності й енергозбереження;
  • суми, прощених кредитів в іноземній валюті, по іпотечному кредиту;

3) пенсії, які перевищують розмір 3 мінзарплат, обкладатимуть ПДФО за ставкою 15%. Для дивідендів, які виплачуються платником податку на прибуток, лишать пільгову ставку ПДФО 5%;

4) загальна податкова соцпільга становитиме 50% прожиткового мінімуму.

5) підприємці-загальносистемники оподатковуватимуть доходи за ставкою 18% , але авансові платежі за самостійним розрахунком згідно фактичного доходу сплачуватимуть до 20 квітня, до 20 липня й до 20 жовтня. Авансовий платіж за четвертий квартал не розраховують та не сплачують. Не сплачується авансовий платіж якщо за квартал  отримано збитки.

Щодо ЄСВ

1) прийнято єдину ставку у розмірі 22%;

2) максимальну величину бази нарахування ЄСВ підвищено з 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) із заробітної плати робітників не утримується  ЄСВ за ставкою 3,6%.

Щодо спрощеної системи оподаткування

1) зменшено розмір граничного річного обсягу доходу єдинників групи 3 до 5 млн грн;

2) виключено вимогу щодо обов’язкової реєстрації земельних ділянок, що є об’єктом оподаткування;

3) збільшено ставку єдиного податку для 3 групи до 3 та 5%.

4) збільшено ставки для єдинників групи 4:

  • для ріллі, сіножатей і пасовищ - 0,81 ( у 2015 році- 0,45);
  • для багаторічних насаджень - 0,49 (у 2015 році - 0,27);
  • для земель водного фонду — 2,43 (у 2015 році - 1,35);

5) для платників єдиного податку 4 групи базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня 2015 року.

Про надсилання податкової звітності в електронній формі у період 1-4 січня

У зв’язку із завершенням бюджетного 2015 року з 1 по 4 січня 2016 року буде тривати проведення технологічних регламентних робіт в інформаційних системах ДФС.

У зазначені дні платникам податків, які подають податкову звітність до контролюючих органів засобами електронного зв’язку в електронній формі будуть направлятись лише перші квитанції.

По завершенню проведення технологічних регламентних робіт, почне здійснюватись обробка поданої з 1 по 4 січня 2016 року податкової звітності в електронній формі у штатному режимі і буде забезпечено формування та направлення других квитанцій. При цьому дата реєстрації у контролюючому органі прийнятої податкової звітності буде відповідати даті, зазначеній у першій квитанції.

Отже, перевірку результатів обробки направленої з 1 по 4 січня 2016 року податкової звітності в електронній формі необхідно здійснювати, починаючи з 5 січня 2016 року.

Рекомендовано з 1 по 4 січня 2016 року подавати лише податкову звітність, для якої настає термін сплати нарахованих сум.  

 

Чи перераховувати ЄСВ звільненим у вересні 2015 року

У зв’язку з підвищенням посадових окладів із розрахунку розміру мінімальної заробітної плати (1378,00 грн) працівникам, звільненим у вересні 2015 року, дохід яким виплачувався й не перевищував розміру мінімальної заробітної плати, що діяв до 01.09.2015 р. (1218,00 грн), не потрібно здійснювати перерахунок ЄВ.

У разі звільнення чи прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, у якому нарахована зарплата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, сума ЄСВ нараховується й утримується з фактично нарахованої зарплати незалежно від її розміру.

 

КВЕД не створює прав або обов’язків для суб’єктів господарювання

Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) — це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас Класифікація є механізмом спільної мови, що використовується в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному й податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте не завжди повністю адаптована до цього.

Отже, Класифікація не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв’язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД. Слід мати на увазі: код виду діяльності не створює прав або обов’язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків. Код виду діяльності не обов’язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами.

Лист ДФСУ від 22.12.2015р. № 11982/Х/99-95-42-03-14

 

Коли платник податків може не подавати Звіт про суми податкових пільг

Звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за 3, 6, 9 і 12 календарних місяців наростаючим підсумком із початку року за місцем  реєстрації до кінця звітного року.

У разі якщо з початку звітного року платник податків не користувався пільгами, звіт про суми податкових пільг ним не подається.

Така норма передбачена п.3 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабміну від 27.12.2010 р. № 1233.

 

Як повернути зайво сплачений ЄСВ: механізм та порядок

Зарахування в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів,повернення коштів здійснюється у випадках:

- надміру або помилково сплачених сум ЄСВ, безпідставно стягнених сум цього внеску та/або застосованих фінансових санкцій або інших коштів на відповідний рахунок контролюючого органу, відкритий в органі Казначейства за балансовим рахунком 3719.

- помилкової сплати сум ЄСВ та (або) застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок контролюючого органу.

До сум помилково сплачених коштів не включаються суми авансових платежів, нараховані та сплачені під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої нараховується ЄСВ.

За наявності заборгованості по сплаті ЄСВ  або фінансових санкцій за іншими рахунками, повернення надміру або помилково сплачених коштів здійснюється після погашення заборгованості.

Повернення коштів здійснюється на підставі заяви платника про повернення надміру або помилково сплачених коштів.

Заява складається в довільній формі, але в ній обов'язково зазначаються: найменування платника, код ЄДРПОУ, місце розташування та номер контактного телефону, причини повернення коштів та сума, що підлягає поверненню, напрямок перерахування коштів із зазначенням реквізитів рахунка одержувача коштів.

Сплату коштів, які підприємство бажає повернути, потрібно підтвердити оригіналом або завіреною ним копією розрахункового документа (квитанцією, платіжним дорученням тощо).

 

Помилка в назві покупця: коли підприємство має право на податковий кредит?

Назва покупця є одним з обов’язкових реквізитів податкової накладної. Відповідно, підприємство має відкоригувати податковий кредит шляхом подання уточнюючого розрахунку до декларації за період, у якому його було відображено.

Водночас право на відображення податкового кредиту за «помилковою» податковою накладною виникає в періоді реєстрації розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН. При цьому такий податковий кредит відображається в рядку 10 декларації з ПДВ.

Лист ДФС від 16.12.2015р. № 27154/10/28-10-06-11

 

Оподаткування пенсії при  підвищенні  мінімальної зарплати

Податковий кодекс передбачає, що, суми пенсій, разом з індексацією, що отримуються з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом  оподатковуються, якщо їх розмір 3 розміри мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року. На 01.01.2015 р. мінімальна заробітна плата — 1218 грн.

Отже, розмір пенсійної виплати, що не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб у  2015 р., становить 3654 грн. (3 × 1218 грн.) незалежно від того, чи змінювався розмір мінімальної заробітної плати протягом цього року. 

 

Оподаткування пенсій учасників бойових дій

Стаття 165 ПКУ визначає доходи, які не включаються до оподатковування податком на доходи фізичних осіб.

З 01.09.2015 р. набрав чинності Закон України від 17.07.2015 р. № 653-VIII, яким внесено зміни до ст. 164 Податкового кодексу щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб.

Таким чином, з  01.09.2015  р. не  підлягають оподаткуванню податком на  доходи фізичних осіб пенсії, призначені учасникам бойових дій у  період Другої світової війни, інвалідам війни та  особам, на  яких поширюється дія ст. 10 Закону № 3551, які виплачуються з  Пенсійного фонду України. 

 

Коефіцієнт у разі збільшення добових

Відповідно до п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлено згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 — Сп),

де К — коефіцієнт;

Сп — ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

У такому самому порядку визначаються об’єкт і база оподаткування для коштів, надміру витрачених платником податку на відрядження або під звіт і не повернутих у встановлені законодавством строки.

 

Нерезидент успадковує та продає нерухомість в Україні

Дохід, одержаний фізичною особою - нерезидентом від продажу успадкованого нерухомого майна, переліченого в абзаці першому п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу, не більше одного разу протягом року, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Кожний наступний продаж нерухомого майна протягом цього року оподатковуватиметься на загальних підставах за ставками 15 (20)% незважаючи на те, що при успадкуванні нерухомості фізичною особою — нерезидентом вже було сплачено податок. 

 

Оподаткування премії

До структури заробітної плати належать інші заохочувальні та компенсаційні виплати, зокрема винагороди за підсумками року, премії (ст.2 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці»).

Якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з положенням про преміювання, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому здійснено нарахування.

Отже, нараховані суми премій за попередні періоди підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб у місяці, в якому таке нарахування відбувається. 

 

Продаж успадкованої нерухомості

Відповідно до п. 172.1 ПКУдохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. № 2768-III залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

 

Нова податкова декларація

Наказом Мінфіну України від 02.10.2015 р. № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» запроваджено нову форму податкової декларації та Інструкцію щодо її заповнення.

У разі виникнення обов’язку щодо подання податкової декларації або виникнення права на таке подання громадянин у термін до 1 травня року, що настає за звітним, надсилає декларацію до контролюючого органу та сплачує суми зазначених зобов’язань  до 1 серпня.  Для зручності й економії часу громадян створено програму подання «Декларація у електронному вигляді». Бланк зазначеної декларації та Інструкцію щодо її заповнення опубліковано на офіційному веб-сайті ДФС України. 

 

Оподаткування дивідендів

Будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, який є суб’єктом спрощеної системи оподаткування, або звільнений від сплати податку на прибуток з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів.

Ставки податку визначено пп. 167.5.2 п. 167.5 ст. 167 ПКУ, а саме доходи у вигляді дивідендів остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою 5% за акціями та корпоративними правами, нарахованими резидентами — платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів за акціями, інвестиційними сертифікатами, які виплачуються інститутами спільного інвестування).

 

Які документи необхідні для засвідчення права суб’єкта господарювання на здійснення роздрібного продажу тютюнових виробів?

Роздрібна торгівля тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Законом № 481 передбачено умови видачі суб’єкту господарювання дубліката ліцензії у разі втрати або пошкодження ліцензії та умови внесення суб’єктами господарювання місць зберігання тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру місць зберігання, який ведеться органами ДФС України.

Цією статтею надано визначення понять місця зберігання та Єдиного державного реєстру місць зберігання, а саме: місце зберігання — місце, яке використовується для, зокрема, зберігання тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання; Єдиний державний реєстр місць зберігання — перелік місць зберігання, який ведеться органами, що забезпечують формування і реалізують державну податкову та митну політику, і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Отже, торгівлю тютюновими виробами дозволено лише за наявності відповідної ліцензії. 

 

Як визначити роздрібну ціну реалізації тютюнових виробів

Якщо суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібний продаж тютюнових виробів, зареєстровано платниками ПДВ, то фактична роздрібна ціна, за якою продають тютюнові вироби (ФРЦТВ), обчислюється таким чином:

ФРЦТВ = (РЦТВ : 100 х 120) : 100 х 105,

де РЦТВ — роздрібна ціна тютюнових виробів без ПДВ.

Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів за реалізовані тютюнові вироби (ПЗа) становитиме:

ПЗа = ФРЦТВ : 105 × 5.

Сума податкового зобов’язання з ПДВ (ПЗпдв):

ПЗпдв = (ФРЦТВ — ПЗа) : 120 × 20.

Якщо суб’єктів господарювання не зареєстровано платниками ПДВ:

ФРЦТВ = РЦТВ : 100 × 105;

сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів становитиме: ПЗа = ФРЦТВ : 105 × 5. 

 

Повернення плати за ліцензію

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання. Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями справляється щокварталу рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством. Статтею 15 Закону № 481 передбачено, що дія ліцензії призупиняється у разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію на підставі письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, на термін до сплати заборгованості.

Повернення коштів, сплачених за ліцензію, за період, коли суб’єкт підприємницької діяльності тимчасово не працював, Законом № 481 не передбачено. 

 

Чи сплачувати акцизний податок при продажу транспортного засобу

Податковий кодекс визначає, як роздрібну торгівлю підакцизними товарами - продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та його промислових замінників, товарів, зазначених у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 цього Кодексу (нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, а також паливо моторне альтернативне), безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Оскільки транспортні засоби, перелік яких п.  215.3 ст.  215 Податкового кодексу, до  цієї норми не  належать, то  суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними транспортними засобами, не  є  платниками акцизного податку з  роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

  

Відображення 5-відсоткового акцизного податку фізичною особою — підприємцем

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено п. 177.4 ст. 177 ПКУ, він не містить акцизного податку, включеного до вартості товару та сплаченого під час його придбання. 

У Книзі обліку доходів та витрат у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» відображається сума доходу, отриманого від господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок, в касу платника податків та/або отримані готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Сума акцизного податку у разі її включення до вартості проданих товарів відображається фізичною особою — підприємцем, яка застосовує загальну систему оподаткування, у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги, однак не відображається в графах 5 — 8 «Витрати, пов’язані з господарською діяльністю».

 

Сплата податку на прибуток малими підприємствами

До платників податку на прибуток з малими доходами належать платники, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн. грн. Такі платники можуть визначати об’єкт оподаткування без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень Податкового кодексу.

Рішення про незастосування коригування фінансового результату до оподаткування на різниці приймається платниками самостійно. Про прийняте рішення слід зазначити в декларації з податку на прибуток. Тобто такі платники подають один раз на рік декларацію з податку на прибуток, у якій сума податку обчислюється на підставі бухгалтерського прибутку, що оподатковується за ставкою 18% без коригувань на податкові різниці, крім збитків попередніх років.

Проте у разі якщо за підсумками наступного звітного року дохід такого платника перевищить 20 млн. грн., такий платник автоматично переходить до категорії платників, які зобов’язані здійснювати коригування об’єкта оподаткування на усі податкові різниці в загальному порядку.

До  річного доходу від  будь-якої діяльності, визначеного за  правилами бухгалтерського обліку, включаються дохід (виручка) від  реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні та фінансові доходи. 

 

Поворотну фінансову допомогу не повернено: чи нараховувати умовні відсотки

До 01.01.2015 р., при обчисленні об’єкта оподаткування податком на прибуток до складу доходів включались умовні відсотки, нараховані на суму поворотної фінансової допомоги, якщо така допомога отримана від платника податку на прибуток на загальних умовах та залишилася неповернутою до кінця цього періоду. Умовні проценти нараховувались у розмірі облікової ставки Нацбанку України, розрахованої за кожен день фактичного її використання.

Починаючи з 01.01.2015 р. порядок визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток базується на результатах бухгалтерського обліку, відображеного платником податку у фінансовій звітності. Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства згідно з національними ПБО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ цього Кодексу.

Отже, оскільки правила бухгалтерського обліку не передбачають нарахування умовних відсотків за використання поворотної фінансової допомоги, для цілей оподаткування податком на прибуток такі умовні відсотки починаючи з 01.01.2015 р. не нараховуються.

 

Підприємці сплатять військовий збір до 19 лютого 2016 року

З 1 січня 2015 платниками  військового збору є :

- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

- податковий агент.

Ставка збору складає 1,5%. Об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (пункт 177.2 статті 177 Кодексу).

Отже, фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік.

Тобто термін сплати військового збору для фізичних осіб- підприємців – до 19 лютого 2016 року.

 

Як орендовані земельні ділянки оподатковує платник єдиного податку 4 групи?

До декларації платника єдиного податку 4 групи включаються площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, що надані йому в користування на умовах оренди (суборенди), за умови, що орендодавцем є неплатник єдиного податку 4 групи.

Також до декларації платника єдиного податку 4 групи включаються площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, що надані таким платником (орендодавець) в користування на умовах оренди (суборенди) іншому платнику єдиного податку четвертої групи (орендарю). Орендар такі земельні ділянки у своїй декларації не враховує.

Повна:
     Відповідно до п. 292 прим.1.1 ст. 292 прим. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.
     Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.
     Підпунктом 295.9.6 п. 295.9 ст. 295 ПКУ визначено, що платники єдиного податку четвертої групи у разі надання сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платникові податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації. У декларації орендаря така земельна ділянка не враховується .
     Платники єдиного податку четвертої групи у разі оренди ними сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в особи, яка не є платником податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації (п.п. 295.9.7 п. 295.9 ст. 295 ПКУ).
     Згідно зі ст. 8 Закону України від 6 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі» зі змінами та доповненнями орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.
     З урахуванням викладеного, до декларації платника єдиного податку четвертої групи включаються площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, що надані йому в користування на умовах оренди (суборенди), за умови, що орендодавцем є неплатник єдиного податку четвертої групи.
     Також до декларації платника єдиного податку четвертої групи включаються площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, що надані таким платником (орендодавець) в користування на умовах оренди (суборенди) іншому платнику єдиного податку четвертої групи (орендарю). Орендар такі земельні ділянки у своїй декларації не враховує.