Інформація Лозівської ОДПІ ДФС у Харківській області від 22.12.2015

До Державного бюджету мобілізовано  майже 18 млн грн військового збору

Із початку поточного року платники, які зареєстровані у Лозівській ОДПІ  перерахували до державного бюджету 17,8 млн грн військового збору. Зокрема, за листопад поточного року платниками було мобілізовано 2 млн грн, що на 0,9 млн більше, ніж за аналогічний період 2014 року.

Планове завдання по надходженню збору у грудні становить 1,8 млн.грн., за розрахунками податківців його буде виконано.  

Нагадаємо: військовий збір запроваджено із 03 серпня 2014 року. Ставка цього податку становить 1,5% від об’єкта оподаткування, а його платниками є фізичні особи — резиденти й нерезиденти, які отримують доходи в Україні.

 

Як врахувати доходи та витрати при зміні системи оподаткування

Одним із основних принципів ведення бухгалтерського обліку й формування фінзвітності є принцип нарахування та відповідності доходів і витрат, який полягає в тому, що для визначення фінансового результату звітного періоду необхідно порівняти доходи звітного періоду з витратами, що були здійснені для отримання цих доходів.

При цьому доходи й витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження чи сплати коштів (ст. 4 Закону України від 16.07.1999 р. № 996-XIV, п. 6 р. ІІІ Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності.

Отже, доходи та витрати платника податку на прибуток за відвантажені товари, виконані роботи, надані послуги після переходу на загальну систему оподаткування, щодо яких отримано попередню оплату на спрощеній системі оподаткування, враховуються при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку.

 

Складаємо акцизну декларацію, якщо пункти продажу в різних населених пунктах

Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, подає декларацію акцизного податку з відповідним додатком до контролюючого органу, який обслуговує адміністративно-територіальну одиницю, де розташовано пункт продажу підакцизних товарів, і, відповідно, реєструється в цьому контролюючому органі як платник акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Податок сплачується до бюджету тієї адміністративно-територіальної одиниці, на території якої розташовано пункт продажу підакцизних товарів.

У разі якщо реалізація підакцизних товарів здійснюється в різних містах, що мають різні коди КОАТУУ, але обслуговуються одним контролюючим органом, декларація акцизного податку повинна подаватись до такого органу. У графі 7 «Місцезнаходження пунктів продажу товарів» титульного аркуша декларації акцизного податку вказуються адреси пунктів продажу підакцизних товарів, а також заповнюється розділ Ґ, у якому в рядку Ґ2 зазначаються податкові зобов’язання в розрізі відповідних кодів місць здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами (КОАТУУ), та додаток 6.

При цьому додаток 6 заповнюється окремо для кожного місця здійснення реалізації підакцизних товарів із обов’язковим зазначенням відповідного коду за КОАТУУ. 

Лист ДФСУ від 08.12.2015 р. № 26228/6/99-99-19-03-03-15

 

Зміни у ПДВ для підприємств, що постачають електроенергію, природний газ

та інші ЖК-послуги

Закон України  про змін до ПКУ від 24.11.2015 р. № 812-VIII у частинні обкладення ПДВ передбачає:

  • платникам ПДВ, які постачають теплову енергію, природний газ (окрім скрапленого), надають ЖК-послуги фізособам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники ПДВ, а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникам податку визначати дату виникнення податкових зобов’язань і податкового кредиту за касовим методом;
  • тимчасово, до 01.07.2017 р., платникам податку, які здійснюють постачання (у т.ч. — оптове), передання, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, визначати дату виникнення податкових зобов’язань і податкового кредиту за касовим методом;
  • тимчасово, до 01.07.2017 р., звільнити від обкладення ПДВ операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 270300 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.

Закон № 812-VIII набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

 

Звільненому працівнику донараховано зарплату

Донарахована зарплата звільненому працівнику за результатами самостійно виявленої помилки чи акта перевірки контролюючого органу є базою нарахування й утримання ЄСВ.

Якщо платником самостійно донараховано суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нараховану в попередніх звітних періодах, застосовується код типу нарахувань 2.

У разі якщо за результатами акта перевірки контролюючого органу донараховано суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нараховану в попередніх звітних періодах, застосовується код типу нарахувань 11.

 

Про зняття з обліку як платника акцизного податку

Для зняття з обліку як платника акцизного податку суб’єкту господарювання слід анулювати роздрібну ліцензію. Порядок обліку платників податків і зборів  не передбачає обов’язку й механізму окремого зняття з обліку суб’єкта господарювання як платника акцизного податку. Для зняття з обліку достатньо подати до органу ДФС, що видав ліцензію на торгівлю підакцизними товарами, заяву в довільній формі.

У документі слід обґрунтувати своє прохання анулювати ліцензію через припинення роздрібної торгівлі підакцизними товарами. Анулюють ліцензію й уважатимуть її недійсною із моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про таке анулювання від органу ДФСУ.

 

Первинка має складатися державною мовою

Відповідно до п. 1.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95р. № 88, первинні документи, облікові регістри та бухгалтерська звітність повинні складатись українською мовою.

Документи, які є підставою для записів у бухгалтерському обліку та складені іноземною мовою, повинні мати впорядкований автентичний переклад на зазначену мову.

 

Чи відображають у формі 1- ДФ працівників, призваних на військову службу

У графі «Працювало за трудовими договорами» податкового розрахунку за  ф. 1-ДФ проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами).

Особи, які перебували в штаті й були призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, у цій графі не відображаються.

 

Терміни для отримання довідки про відсутність податкових боргів

Довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, видається за основним місцем обліку платника податків, який звертається за наданням послуги, безоплатно на підставі заяви про видачу довідки.

У заяві на отримання довідки платник податків указує нормативно-правовий акт, положеннями якого визначено необхідність підтвердження відсутності в платника податків податкового боргу, що оформлюється довідкою, яка надається контролюючим органом.

Строк розгляду заяви платника податків і видачі довідки чи направлення відмови в її наданні становить 5 робочих днів із дня отримання такої заяви органом доходів і зборів. Строк дії довідки становить 10 календарних днів від дня реєстрації такої довідки в контролюючому органі.

За наявності в платника податків податкового боргу органом доходів і зборів готується лист платнику податків (у довільній формі) із вмотивованою відмовою щодо видачі довідки, який надсилається на адресу платника податків.

 

З 13 грудня заборонено подавати ксерокопії документів у разі внесення змін до ЄДР

Законом України від 24.11.2015 р. № 815-VІІІ, що набрав чинності із 13.12.2015р., заборонено подавати замість примірника оригіналу чи нотаріально посвідченої копії ксерокопії документів:

  • якщо вносяться зміни до ЄДР у відомості про юрособу, пов'язані зі зміною керівника чи осіб;
  • якщо зміни пов'язані зі зміною обмежень щодо представництва від імені юридичної особи;
  • у разі держреєстрації внесених змін до установчих документів, зокрема, тих, які пов'язані зі зміною складу засновників (учасників) юридичної особи.

 

Про пивну ліцезію

Пиво — насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із умістом спирту етилового від 0,5% об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203. При цьому виробництво алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється суб’єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії.

Імпорт, експорт, оптова  та роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності в них ліцензій .

З 01.07.2015 р.,  реалізацію пива дозволено в місцях торгівлі без обмеження площі, допускається на лицьовому боці ліцензії зазначати додатково в дужках вид алкогольної продукції — слово «пиво».

Як оподатковуються доходи, які виплачуються юрособою підприємцю-єдиннику 3 групи

Юридична особа при виплаті доходів підприємцю - платнику єдиного податку 3 групи не повинна нараховувати (утримувати) ПДФО, військовий збір, оскільки відповідно до норм ПКУ платник єдиного податку здійснює оподаткування такого доходу самостійно.

При цьому юридична особа, яка виплачує дохід зазначеній особі, зобов’язана відобразити такі виплати у  ф. № 1-ДФ.

Водночас ЄСВ не нараховується та не утримується юридичною особою за умови, що виконувані роботи (надавані послуги) підприємцем - платником єдиного податку відповідають видам його діяльності згідно з відомостями ЄДР.

 

Про подання декларацію з ПДВ,  при відсутності діяльності

Так, пп. 7 п. 5 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ ( Наказ Мінфіну від 23.09.2014 р. № 966), визначено: сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, відображається в ряд. 24 податкової декларації з ПДВ і переноситься до ряд. 20.1 податкової декларації з ПДВ наступного звітного (податкового) періоду.

Податкова декларація з ПДВ подається платником за звітний період незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Таким чином, якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного періоду не проводилась, але такий платник податку має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в податковій декларації звітного періоду, то податкова декларація з ПДВ за такий звітний період подається.

У разі якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (у т.ч. суми від’ємного значення попередніх періодів), то декларація з ПДВ за такий звітний період  може не подаватися.

 

Чи передбачена відповідальність для єдинників за несплату ЄСВ

Фізособи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Тож у разі несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) ЄСВ починаючи із 20-го числа місяця, наступного за кварталом, за який сплачується ЄСВ, до фізосіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування й допустили таке порушення, починаючи із 01.01.2015 р. і надалі застосовують штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Також за порушення порядку нарахування, обчислення та строків сплати ЄСВ фізособи-підприємці несуть адміністративну відповідальність.

 

До питання сплати земельного податку платниками єдиного податку четвертої групи

Платники єдиного податку 4 групи, які є власниками/користувачами земель сільгосппризначення та/або земель водного фонду, звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються такими платниками для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

За інші земельні ділянки, в тому числі за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва, платники єдиного податку 4 групи сплачують земельний податок на загальних умовах.

Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку 4 є площа сільськогосподарських угідь, що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди. Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку 4 групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

 

Чи звільняються ФОП платники ЄП від сплати ЄВ на час відпустки та за період хвороби?

Фізичні особи - підприємці на спрощеній системі оподаткування першої чи другої групи, на час відпустки, а також за період хвороби залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, та мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні.

 

Оподаткування подарунків від роботодавця та профспілки

Роботодавець вітає працівників

ПДФО.  Якщо вартість негрошового подарунка не перевищує 50% мінімальної зарплати на місяць, установленої на 1 січня звітного року (у 2015 році ця сума дорівнює 609 грн.), то її не обкладають ПДФО.  У звіті 1-ДФ вартість неоподатковуваних подарунків відображається з ознакою доходу «160».

Якщо вартість негрошового подарунка перевищить неоподатковувану суму, то різниця, збільшена на натуральний коефіцієнт, оподатковується (п. 164.5 ПКУ).

При ставці ПДФО 15 % натуральний коефіцієнт дорівнює 1,176471, при ставці податку 20 % — 1,25.

У звіті 1-ДФ оподатковувану частину вартості подарунка відображається у складі зарплати з ознакою доходу «101».

ЄСВ. Якщо подарунок працівникові — це одноразове заохочення, то вартість подарунка потрапить до фонду оплати праці на підставі п.п. 2.3.2 Інструкції № 5, а отже, й до бази справляння ЄСВ До бази справляння ЄСВ увійде як неоподатковувана, так і оподатковувана ПДФО частина подарунка збільшена на «натуральний» коефіцієнт.

Військовий збір . Оподатковується за ставкою 1,5% дохід в сумі, нарахованій у бухобліку (неоподатковувана ПДФО частина + оподатковувана частина, збільшена на «натуральний» коефіцієнт).

Податок на прибуток. Для цілей справляння податку на прибуток операція з погашення підприємством заборгованості з оплати праці у негрошовій формі є продажем товарів (п.п. 14.1.202 ПКУ).

Отже, при передачі товарів працівникам (новорічних подарунків) необхідно:

— визнати дохід від реалізації (п.п. 135.4.1 ПКУ);

— у періоді визнання доходу відобразити у складі податкових витрат собівартість реалізованих товарів (п.п. 138.1.1 і п. 138.4 ПКУ).

Зазначена операція є бартерною, тому прибутки від її проведення визначаються виходячи з договірної ціни, але не нижче рівня звичайних цін. Крім того, ураховуючи, що дохід працівника у вигляді вартості подарунка входить до фонду оплати праці, його суму можна віднести до складу витрат підприємства. Але необхідно, щоб можливість такої виплати була передбачена трудовим або колективним договором у розділі «Оплата праці»

ПДВ. Виплата заробітної плати в натуральній формі підпадає під визначення постачання товарів і є об’єктом обкладення ПДВ (п.п. «а» п. 185.1 ПКУ).

Тому при передачі товарів працівнику роботодавець зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ та оформити податкову накладну у двох примірниках, обидва з яких залишає в себе. Базою оподаткування буде договірна вартість товарів.

Роботодавець вітає діточок своїх працівників

ПДФО. Оподаткування дитячих подарунків аналогічно порядку оподаткування подарунків працівникам.

ЄСВ. З вартості дитячих новорічних подарунків (квитків на видовищні заходи для дітей працівників) ЄСВ не справляється. Така виплата не включається до фонду оплати праці на підставі п. 3.23 Інструкції № 5.

Військовий збір. Оподатковується за ставкою 1,5%.

Податок на прибуток. При безоплатній передачі подарунків дітям працівників не відображається ні прибутки, ні витрати. Прибутки не відображають тому, що не діє вимога про застосування звичайних цін (тобто формально прибутки є, але вони дорівнюють нулю). Витрати — тому що немає зв’язку операції з господарською діяльністю.

ПДВ. Операція з безоплатної передачі товарів вважається постачанням товарів. При безоплатній передачі дитячих подарунків у підприємства податкові зобов’язання з ПДВ дорівнюють нулю (договірна вартість нульова). Податкову накладну на товари, що передаються безоплатно необхідно скласти. Права на податковий кредит за подарунками підприємство не має ( негосподарська спрямованість використання новорічних подарунків).

Профспілка вітає своїх членів

 Профкому необхідно мати: — рішення профспілки про видачу подарунків, оформлене у вигляді протоколу; — кошторис прибутків і витрат; — список членів профспілки, яким надають подарунки; — накладні на отримання подарунків від постачальників; — відомість на видачу подарунків; — акт про списання подарунків, придбаних за рахунок профспілкових коштів, складений у довільній формі.

ПДФО. Не оподатковується ПДФО вартість новорічних подарунків, що надаються члену такої профспілки (не працівникам профспілки) якщо сукупний розмір виплат за рік не перевищує суму, розраховану згідно з абз.1 п.п. 169.4.1 ПКУ (у 2015 році — 1710 грн.). У формі № 1ДФ відображається з ознакою доходу «167».

 У разі перевищення суми 1710 грн, сума перевищення є додатковим благом та оподатковується із застосуванням «натурального» коефіцієнту. У звіті 1-ДФ оподатковувану частину подарунка відображається з ознакою доходу «126».

Військовий збір. З оподатковуваного перевищення сплачується 1,5 % військового збору. Тож сума такого оподатковуваного доходу та утриманого з нього військового збору потрапляє  до відповідних показників розділу ІІ ф.1-ДФ.

ЄСВ. Оскільки обдаровувані члени профспілки не є її найманими працівниками, то ЄСВ з вартості подарунків не справляють.


Дохід платника єдиного податку 2 або 3 групи понад 1млн. грн. – застосовується РРО

Законом України від 01 липня 2015 року № 569 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі - Закон №569) визначені умови, за якими фізичні особи платники єдиного податку можуть не застосовувати РРО.

Так згідно із змінами, внесеними вказаним Законом № 569, п. 296.10 Податкового кодексу  визначено, що реєстратори розрахункових операції не застосовуються, зокрема, платниками єдиного податку другої та третьої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1млн. гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

 

Особливості застосування пільги при сплаті земельного податку

Плата за землю – це місцевий податок, який є однією iз складових податку на майно.

Місцевим радам не надано право встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків i зборів для окремих юридичних oci6 та фізичних осіб-підприємців i фізичних oci6 або звільняти їх від сплати таких податків та зборів. Згідно з ПКУ, якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.

Порядок застосування пільг зі сплати земельного податку викладено в Узагальнюючій податковій консультації щодо застосування пільг зi сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування, затвердженій наказом ДФС від 28.05.2015 р. №379.

Власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Відтак суб’єктам господарювання, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації такого права.

 

Спеціальні рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ

Платникам податку-сільгоспідприємствам, що обрали спецрежим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ, в системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ  відкриваються додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спецрахунки  таких товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. На нього перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.

На додатковий електронний рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування. З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.

Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій декларації з ПДВ.

 

Звідки брати інформацію про єдинника, щоб юрособі не оподатковувати його доходи

З метою уникнення порушень чинного законодавства юридичній особі, яка має господарські відносини з фізособою-підприємцем — платником єдиного податку, достатньо станом на дату виплати доходів такому платнику мати інформацію про види його господарської діяльності, оприлюднену на офіційному веб-сайті ДФС.

 

Мораторій на відчуження

З 09.12 2015 р. набрали чинності зміни, внесені до пунктів 14 та 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, якими до 01.01.2017 р. продовжено строк дії мораторію на купівлю-продаж і відчуження іншим способом земельних ділянок сільськогосподарського призначення та на внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

Кабінету Міністрів України до 01.03.2016 р. доручено розробити проект закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення.

 

З 1 січня 2016 року моделі РРО, які не відповідають вимогам законодавства, повинні бути виведені з експлуатації

1 січня 2016 року закінчується перехідний період для доопрацювання або заміни існуючих РРО на такі, які забезпечують подання електронними каналами зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. РРО, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання електронними каналами зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, до 01.01.2016 р., виводяться з експлуатації.

Тобто, РРО можна не замінювати на новий, якщо він буде доопрацьований так, що забезпечуватиме подання електронними каналами зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

 

РРО та податковий обліку основних засобів

 Класифікація груп основних засобів та інших необоротних активів, а також мінімально допустимі строки їх амортизації, визначені у пп. 138.3.3 п. 138.3 ст. 138 ПКУ.

Так, машини та обладнання відносяться до групи 4 основних засобів, в якій у окрему підгрупу з мінімально допустимими строками корисного використання 2 роки виділено такі основні засоби: електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов’язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов’язані з ними комп’ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (в тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 2500 гривень.

З урахуванням викладеного, РРО (електронні контрольно-касові реєстратори, комп’ютерно-касові системи, електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) тощо) відносяться до групи 4 основних засоби, і щодо них застосовуються мінімально допустимі строки корисного використання – 2 роки.

 

Послуги Акредитованого центру сертифікації ключів

Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно – довідкового департаменту надає наступні послуги електронного цифрового підпису:

- реєстрація заявників;

- надання у користування надійних засобів ЕЦП;

- допомога при генерації відкритих та особистих ключів;

- обслуговування посилених сертифікатів ключів заявника (сертифікація відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів);

- надання послуг фіксування часу;

- консультативні послуги за зверненнями підписувачів.

 

Працівника прийнято на роботу протягом місяця

Якщо працівника прийнято на основне місце роботи в перший робочий день місяця, який не збігається з першим числом календарного місяця, то з урахуванням того, що такий працівник відпрацював повністю всі робочі дні в даному місяці, підприємство нараховує єдиний внесок виходячи з законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати на місяць.

При цьому утримання єдиного внеску із заробітної плати (доходу) найманого працівника здійснюється із фактично нарахованої заробітної плати (доходу).

 

Порушено терміни сплати єдиного податку

Платники єдиного податку 1 і2 груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Вони можуть сплатити єдиний податок авансовим внеском за весь звітний період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

 Платники єдиного податку 3 групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал.

За порушення  терміну сплати податку застосовується пеня. Пеня  нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Нацбанку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті

 

Чи має право СГ реалізовувати пальне на АЗС без застосування РРО?

Реалізація палива на АЗС має здійснюватися із застосуванням зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням чеків установленої форми. При цьому, РРО можуть не застосовуватись лише при відпуску оптових партій пального, розрахунки за які здійснено шляхом безготівкового переказу коштів з рахунку на рахунок, або шляхом взаємозаліку, або пального, яке знаходиться на відповідальному зберіганні, за умови, коли такий відпуск здійснюється з ємкостей, спеціально призначених для зберігання та відпуску оптових партій пального.

 

При підписанні документу виникає помилка «Невірний пароль або ключ пошкоджено»

Необхідно перевірити:

- який ключ ЕЦП використовується першим? (вірна послідовність підписів для податкової звітності: бухгалтер-директор-електронна печатка);

- правильність введення паролю, а саме регістр вводу паролю, мову клавіатури тощо (створений пароль може містити особливі символи);

- чи набраний пароль відповідає ключу, якій використовується (наприклад, пароль до ключа бухгалтера використовується тільки з ключем бухгалтера).

- чи змінювалось ім’я файлу особистого ключа.

У разі, якщо жодна з рекомендацій не допомогла вирішити проблему необхідно звернутися до представництва АЦСК ІДД, в якому були отримані послуги ЕЦП, подати заяву на скасування посиленого сертифіката, згенерувати новий особистий ключ та отримати відповідні йому посилені сертифікати.

 

Яким РРО обрати при широкому асортименті товарів

Суб’єкти господарювання повинні проводити розрахункові операції через реєстратор розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій визначено перелік моделей, більшість з яких забезпечує попереднє програмування понад 3000 найменувань товарів.

 

Про строк служби РРО

Строк служби реєстраторів розрахункових операцій встановлює виробник цієї продукції. У випадку якщо виробником (постачальником) не встановлено строку служби (а це здебільшого стосується старих моделей касових апаратів), слід керуватися нормою щодо 7 років з моменту введення в експлуатацію, але не більше 9 років від дати випуску, строку служби апарата.

 

Судом прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності ФОП

Підставою для зняття  підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за рішенням самого підприємця  або за судовим рішенням, а також відомості відповідної реєстраційної картки.

 У разі припинення підприємницької діяльності фізособи погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу здійснюється за рахунок її майна.

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізособа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності. Контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи - платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених ПКУ.

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення антитерористичної операції, процедури та дії, визначені цим підпунктом, можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування.

 

Чи може платник єдиного податку 3 групи протягом року перейти до 4 групи платників

Сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку 4 групи подають до 20 лютого поточного року документи, перелік яких визначено у п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 ПКУ.

Платник єдиного податку 3 групи, який на початку поточного року у встановлений строк (до 20 лютого поточного року) не надав документи для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування єдиного податку 4 групи, не може протягом поточного року здійснити такий перехід.

 

Про право на податкову знижку за навчання дитини,  що одружилась та змінила прізвище

Платник податку має право скористатися податковою знижкою на навчання непрацюючого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, за умови, що в квитанції вказано прізвище такого члена його сім’ї, наявна копія укладеного договору про навчання та платник документально підтвердив родинні стосунки (ступінь споріднення) з такою особою.

При цьому, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище та в квитанціях зазначено нове прізвище, то потрібно надати ще і копію Свідоцтва про шлюб.