З 01.04.2021 встановлено нерестову заборону на вилов водних біоресурсів.

З 01.04.2021 встановлено нерестову заборону на вилов водних біоресурсів. 7 квітня 2021

Відповідно до Законів України «Про тваринний світ», «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 31.03.2021  № 175 у весняно-літній період 2021 року проводяться заходи з охорони та відтворення водних біоресурсів під час нересту риби на території області.

З 01.04.2021 встановлено нерестову заборону на вилов водних біоресурсів. З метою організації та здійснення заходів щодо охорони тваринного світу та поліпшення середовища його існування наголошуємо про сурове дотримання законодавства під час нересту. Адже він відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби.

         Відповідно до законодавства, під час нересту:

  • дозволяється виключно любительське риболовство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега;
  • забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі. З перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми;
  • заборонено пересування плаваючих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання;
  • забороняється добування водних живих ресурсів на час ходу риби на нерест.

За порушення правил рибальства передбачається адміністративна відповідальність відповідно до ч.3 та ч.4 ст.85, ст.91, ст.88-1 КУпАП. Окрім цього, природоохоронним законодавством передбачено нарахування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування риби.         

Кожен рибалка повинен починати з себе – не порушувати правил рибальства, а також інформувати про факти незаконного вилову водних біоресурсів.