У Лозівському районі вшанували захисників України

У Лозівському районі вшанували захисників України 15 жовтня 2020

Подякували живим за мужність та героїзм і згадали полеглих. В Орільці напередодні Дня захисника України вшанували місцевих воїнів. 13 жовтня керівники району поспілкувалися з рідними загиблого Василя Савченка та з орільчанином Сергієм Біланом, який втратив у зоні АТО ногу та руку.
Василю Савченку був 31 рік, коли його серце припинило битися. Він з дитинства мріям стати правоохоронцем, і здійснив свою мрію на війні –  коли на сході України почалися бойові дії чоловік не зміг залишатися вдома. Зібрав речі і пішов добровольцем захищати Батьківщину.
Василь був міліціонером батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1». В Іловайську військові потрапили в оточення. 
26 серпня 2014 року зранку Василь востаннє телефонував родині, його підрозділ тоді перебував у будівлі школи №14 в Іловайську. Бійці, озброєні автоматами, тиждень утримували позиції під постійними обстрілами бойовиків. Того дня в результаті артилерійського обстрілу загинули двоє бійців батальйону серед них був і Василь Савченко. Додому з зони АТО тата не дочекався син, дружина, мама та двоє старших братів.
Згадали подвиг та звитягу земляка напередодні Дня захисника України 13 жовтня. У селищній раді зібралися мама Василя, керівники району та селища. Вони подякували мамі за сина та передали грошовий сертифікат від районної адміністрації на 5 тисяч гривень. Пізніше до могили Василя поклали скорботні квіти.
Без уваги також не залишили орільчанина Сергія Білана, якого важко травмувало у зоні бойових дій, але незважаючи на все, хлопець вижив і повернувся додому. Він рік прослужив у 53 бригаді більш-менш спокійно.  Трагедія наздогнала його напередодні виїзду додому. Під ворожий обстріл боєць 53-ї механізованої бригади потрапив 11 липня 2016 року на позиціях поблизу Майорська на Донеччині. Артилерійський удар - і боєць втрачає руку та ногу.
Він довго лікувався, приходив до тями.З часом йому зробили протез ноги, а потім справжнє диво для нього створили американські лікарі. Завдяки благодійній організації української діаспори чоловік зміг приїхати в Сполучені Штати, де безкоштовно отримав протез руки. Лікарі вносили корективи в протезну ногу та підлаштовували під нього протез руки. 
Заступник голови Лозівської РДА вчергове подякував хлопцю за його героїзм, мужність та силу волі. Орільчанину також передали грошовий сертифікат. 
Керівники району запевняють, робитимуть усе можливе, аби підтримувати рідних своїх загиблих воїнів та допомагати землякам, які пройшли через страшні будні війни і повернулися додому.