Хвора на лейкоз велика рогата худоба у Надеждівці буде випасатись на окремому пасовищі.

Хвора на лейкоз велика рогата худоба у Надеждівці буде випасатись на окремому пасовищі. 25 червня 2020
На письмове звернення начальника  Лозівського управління Держпродспоживслужби в Харківській області  Тетяни Овчарюк Лозівською районною державною адміністрацією 24 червня було проведено виїзне позачергове засідання  надзвичайної протиепізоотичної комісії на території  Надеждівської сільської ради.
Спонукало провести нараду  звернення на «Гарячу телефонну лінію Держпродспоживслужби  мешканки с. Надеждівка   Ляшенко Тетяни Василівни з проханням проведення роз’яснювальної роботи серед населення, яке утримує ВРХ,  хвору на лейкоз.
Фахівцями Держпродспоживслужби та  начальником відділу агропромислового розвитку Лозівської РДА Людмилою Майстренко були надані вичерпні відповіді мешканцям Надеждівської сільської ради щодо цього питання.  Перш за все, це проведення чіткого обліку, нумерації та ідентифікації тварин; негайне виведення зі стада інфікованих вірусом лейкозу тварин. Також фахівці застерегли присутніх від вживання молока від корів з клініко-гематологічними ознаками лейкозу та здачі такого продукту  на непристосовані переробні підприємства. Голові селищної ради Олександру Гужві фахівцями районної державної адміністрації було рекомендовано зібрати збори всіх власників тварин та обговорити можливості випасу здорових тварин від уражених на різних пасовищах. Згідно Наказу Державного Комітету ветеринарної
медицини України контроль за виконанням  приписів покладено на начальника  Лозівського управління Держпродспоживслужби в Харківській області Тетяну Овчарюк.