Інформація щодо соціального захисту пільгових категорій населення

Інформація щодо соціального захисту пільгових категорій населення 11 лютого 2020

07 лютого в приміщенні Краснопавлівської селищної ради відбувся виїзний прийом спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Лозівської райдержадміністрації громадян селища з питань нарахування пільг та житлових субсидій.

До присутніх було доведено про новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг, який запроваджено відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 з  1 жовтня 2019 року.

Новий механізм дає два варіанти одержання пільг: у грошовій безготівковій і готівковій формі. 

Без звернення пільговиків із жовтня управлінням соціального захисту населення пільги призначаються у безготівковій формі.

Кошти за надані пільги у безготівковій формі (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» щомісячно до 18 числа наступного місяця у встановленій законодавством послідовності (спочатку за опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, потім за електроенергію для освітлення, природний газ для приготування їжі, вивіз сміття та послугу з управління багатоквартирним будинком).

Протягом доби після перерахування коштів, АТ «Ощадбанк» на номер мобільного телефону пільговика направляє смс-повідомлення з інформацією про суми, які необхідно сплатити за кожним видом послуги.

За бажанням пільговика, за умови подання заяви управлінню соцзахисту, надання пільги може здійснюватися у грошовій готівковій формі.

Виплата сум пільгової знижки у готівковій формі проводиться у спосіб, зазначений пільговиком у заяві.

Монетизація пільг не впливає на розмір передбачених законом соціальних гарантій і дозволяє заощаджувати кошти на економному споживанні житлово-комунальних послуг і використовувати їх на власні потреби пільговика.

Тобто, якщо домогосподарство спожило менше ресурсів, ніж передбачено в нормативі – заощаджені гроші залишаються пільговикові.

За час прийому більше 2-х десятків осіб пільгових категорій отримали консультації на поставлені запитання.