Вивчаємо історію свого краю

Вивчаємо історію свого краю 9 вересня 2019

7 вересня розпочався районний краєзнавчий огляд-конкурс бібліотек «Вулиці мого села розповідають».

Заходи, що пройшли в бібліотеках зібрали  старожилів села, молодь, дітей. Молоде покоління дізналося багато нового і цікавого про історію виникнення назв рідних вулиць, про своїх односельців, які залишили значний слід в історії їх рідного села.

Петропільська бібліотека зробила фотоколаж «Вулицями рідного села», на якому  унікальні фото будівель, які стояли тут та людей, якими пишаються жителі  Петропілля. Це  Галіченко І.П., нагороджений «Орденом трудової слави», Бойко І.М. , який має медаль «За відвагу» і прості жінки Білик Надія та Кошко Марія, які в роки війни переховували у себе і лікували радянського танкіста. На той час це був справжній подвиг. Згадали також і загиблого воїна-афганця С. Литвиновського, іменем якого названа вулиця села. Бібліотекар презентувала не тільки книги з краєзнавства, а і альбом про історію села 1967 року.

Почесним гостем краєзнавчого альманаху «Мій рідний край - життя мого перлина, який пройшов у Орільській міській бібліотеці № 1, був Паращенко В.Г. Він розповів про свою сім’ю – видатну династію освітян, яку очолює Паращенко В.В. Зовсім недавно вона відсвяткувала своє 100-річчя. Продемонстрував факел Московської Олімпіади-80, який він ніс, бандуру зроблену у 1917 році його батьком. Бібліотекар розповіла про героїв Радянського Союзу Бережного М.І. та Святошенко Л.С., іменами яких названі вулиці селища.

Жвава дискусія розгорілася між старожилами селища щодо назв вулиць  Орільки, їх забудови та видатних жителів на заході, який проходив у Орільській бібліотеці № 2. Багато для себе нового дізналося молоде покоління, присутнє на екскурсійній мандрівці «Вулицями рідного села».

Дуже цікаво було маленьким читачам Української бібліотеки дізнатись про своїх дідусів та батьків, які розбудовували вулиці села. Про жителя села  Л. Хроля, працівника міліції, який загинув виконуючи свій службовий обов’язок. Його іменем названа вулиця в селі  Яблучне.

Огляд-конкурс продовжується . Попереду ще багато цікавих та пізнавальних заходів.