• Головна
  • Новини
  • Культура
  • Заходи до Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні в бібліотеках-філіях Лозівського району.

Заходи до Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні в бібліотеках-філіях Лозівського району.

Заходи до Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні в бібліотеках-філіях Лозівського району. 23 червня 2020

22 червня 1941 року є однією з трагічних сторінок історії українського народу. Вже сімдесят дев’ять років відділяє нас від того дня, але в пам’ять прориваються спогади - миттєвості найстрашнішої, найжорстокішої в історії нашого народу війни – Другої світової. Війни не на життя, а на смерть, війни в якій фашизм ніс Україні довічне рабство або повне знищення нації.

Історію найкривавішої в історії людства війни зафіксовано у наукових працях, архівних і музейних документах, фотографіях, плакатах воєнного і повоєнного часів, у спогадах учасників, а також відтворено у художніх, літературних творах, кінострічках. Частина з таких художніх та документальних творів і представлена на виставках у бібліотеках району.

Орільська  бібліотека-філія № 1 запропонувала  увазі  користувачів виставку-пам'ять «Роки війни – Століття пам’яті». На виставці експонуються історичні матеріали, що висвітлюють причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій ХХ століття – Другої світової війни. Користувачі мають змогу познайомитися з книгами   про героїчні подвиги, мужність і самовідданість нашого народу в роки Другої світової війни на полях битв, в пеклі концтаборів і на трудовому фронті.

 В Надеждівській бібліотеці-філії організовано виставку-нагадування «Червень, 41-го», в Орільській бібліотеці-філії № 2– книжковий калейдоскоп «Коли почалася війна»,  в Українській бібліотеці-філії - викладку літератури «Із книжок про війну про бої ми читаємо», в Петропільській  - виставку – пам’ять «Ще довго пам’яттю болітиме війна».

Центральна районна бібліотека підготувала відео-огляд  «То нашої землі минула доля»,  який познайомить читачів з книгами про воєнне  лихоліття  та розмістила його  в медіапросторі.