• Головна
  • Новини
  • Влада
  • Карантин – не відпустка, а вимушений захід задля запобігання розповсюдження інфекції серед громадян.

Карантин – не відпустка, а вимушений захід задля запобігання розповсюдження інфекції серед громадян.

Карантин – не відпустка, а вимушений захід задля  запобігання розповсюдження інфекції серед громадян. 26 березня 2020

Сьогодні, 26 березня, відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в якій дистанційно взяли участь голова Лозівської РДА Андрій Зассеєв, керівники та спеціалісти Лозівської РДА, Лозівської районної ради, представники ГУ МНС у Харківській області, правоохоронних органів, сільські та селищні голови.

На порядку денному стояло питання  щодо введення додаткових заходів боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19 на території Харківській області.

Головуючий на засіданні Олексій Кучер, голова Харківської ОДА, підкреслюючи важливість відповідального ставлення до ситуації, що склалась із захворюваністю на коронавірус, заявив, що карантин – це не відпустка, а вимушений захід задля запобігання розповсюдження інфекції серед громадян.

Враховуючи, що уряд  прийняв рішення про запровадження режиму надзвичайної ситуації на території усієї держави до 24 квітня, він запропонував посилити карантинні заходи у плані покращення матеріально-технічного забезпечення  інфекційних лікарень, поповнення запасів медичного обладнання, засобів індивідуального захисту тощо.

Обговорили на нараді  питання організації роботи національної поліції, міграційної, прикордонної, санітарної служб області,  соціальних закладів та інших організацій, підприємств та підрозділів  в умовах карантину.

Присутній на нараді голова Харківської обласної ради Сергій Чернов підкреслив необхідність тісного контакту, взаємодії та взаєморозуміння між усіма гілками влади в районах області задля спільного вирішення нагальних питань громад.

Останні дані щодо ситуації із COVID-19 навела в.о. головного санітарного лікаря Харківської області Любов Махота: «У Харківській області на сьогодні ми маємо 1 підозру. Це ще не офіційний випадок, який іде й обліковується як підтверджений випадок COVID-19».

Заступник голови ХОДА Михайло Черняк повідомив про підготовчі заходи, що проводяться в області, та «Інформую, що ми отримали допомогу від держави в кількості 5000 експрес-тестів на COVID-19. Ми отримали 400 одноразових захисних костюмів, близько 4000 захисних масок респіраторного типу. Коштом обласного бюджету були придбані близько 100 захисних костюмів багаторазового використання, що дуже є важливим для захисту наших фахівців, які працюють в інфекційних лікарнях, та передали декілька для забезпечення бригад екстреної медичної допомоги», - повідомив Михайло Черняк.

Він також відзначив, що медична сфера регіону отримує допомогу від бізнесу та волонтерів. Так, регіон отримав тест-системи для ПЦР-лабораторій, у процесі – передача медичного обладнання, в тому числі апаратів ШВЛ, для опорних лікарень регіону та лікарень міста Харків.

«Сподіваюсь, що найближчим часом буде вирішено питання щодо посилення матеріально-технічного забезпечення наших інфекційних лікарень цими апаратами. Знаємо, що сьогодні відгукнулось багато людей, волонтерів, які також надають допомогу. Останній приклад – були відремонтовані за гроші волонтерів ШВЛ в інфекційній лікарні», - відзначив Михайло Черняк.